Navigovať do servisuLiptovský Mikuláš, Štefánikova 2317Telefón+421 918 831 292 E-mailprijem@autoservisaes.sk Otváracia dobaPo - Pia: 7:30 - 16:00
Profesionálny servis akumulátorov

Profesionálny servis akumulátorov

Je váš akumulátor pripravený na prevádzku a je správne vybavený na zimné podmienky? Môžete si ho nechať zadarmo skontrolovať v autoservise siete Bosch Car Service. V prípade potreby vám ho vymeníme za nový a zaistíme likvidáciu starého ako nebezpečný odpad.

  • Kontrola akumulátora zadarmo
  • Montáž kvalitného akumulátora Bosch

Kontaktujte nás

A čo kontrola akumulátora zadarmo ?

Máte nejakú predstavu o aktuálnom stave vášho akumulátora? Väčšina vodičov ju pravdepodobne nemá, kým nebude mať ich vozidlo poruchu alebo odmietne naštartovať. Ale pokiaľ si necháte pravidelne vykonávať kontrolu akumulátora v jednom z našich autoservisov, tak vám v prípade potreby vždy akumulátor vymeníme. Výhoda: Isto má väčší zmysel stráviť pár minút v autoservise kvôli montáži kvalitných produktov Bosch, než čakať hodiny, až sa objaví odťahová služba.

  • Akumulátor Bosch S4 (12 V, 60 Ah, 540 A)
  • Akumulátor Bosch S6 (12 V, 95 Ah, 850 A)
  • Nabíjačka akumulátorov Bosch C3 (6 V, 1,2 Ah - 14 Ah a 12 V, 1,2 Ah - 120 Ah), vhodná pre všetky štandardné akumulátorové technológie (olovené s elektrolytom, AGM, s kvapalným elektrolytom alebo gélové)

Zima necháva našich odborníkov chladných

Keď sa začína studené počasie, môžete ich počuť a vidieť všade: Nariekajúce štartéry a nenaštartované vozidlá. Príčinou problému je zvyčajne slabý akumulátor, pretože chemické procesy sa pri nízkych teplotách spomaľujú a motor má takisto väčší trecí odpor. Zlá správa pre všetky štartovacie akumulátory – najmä, keď nepracuje alternátor.

Jako by to nestačilo, moderní vozidla jsou vybavena stále náročnějšími elektronickými zařízeními – od systémů Start/Stop, až po různé elektrické spotřebiče. To znamená, že akumulátory se stále častěji stávají doménou odborníků. Důrazně doporučujeme řidičům, aby si nikdy neměnili akumulátor sami, pokud k tomu nemají potřebné technické znalosti. Vždy je nejlepší nechat provést údržbu a výměnu expertům v našich dílnách – v létě i zimě.

Pomocná ruka pre opotrebované akumulátory

Pomocný zdroj pre štartovanie môže dať impulz pre už unavené akumulátory. Ale skôr, než pripojíte vaše auto k inému vozidlu, musíte zvážiť niekoľko dôležitých bodov:

Menovité napätie oboch akumulátorov musí byť rovnaké (napr. 12 V). Medzi karosériami oboch vozidiel nesmie byť žiaden kontakt. Po vypnutí všetkých elektrických zariadení pripojte červený pripájací kábel ku kladnému pólu vybitého akumulátora a potom k nabitému akumulátoru. Pred pripojením druhého konca ku kovovému povrchu v motorovom priestore vozidla s vybitým akumulátorom pripojte čierny kábel k zápornému pólu plne nabitého akumulátora.

Dôležité: Za žiadnych okolností ho nepripájajte k zápornému pólu vybitého akumulátora, pretože by mohlo dôjsť k výbuchu. Až potom sa pokúste vozidlo naštartovať.

Naši experti odporúčajú

Naši experti odporúčajú

Pokiaľ chcete šetriť svoj akumulátor vozidla a vyhnúť sa úplnému vybitiu, tak zošliapnite spojku pri spúšťaní motora a vypnite všetky nepotrebné elektrické spotrebiče. Pred dlhodobejším odstavením vozidla mimo prevádzku odporúčame akumulátor vytiahnuť. Ďalšia dôležitá rada: Akumulátor skladujte na chladnom a suchom mieste – najmä v chlade. Ďalšie rady možno nájsť v našom sprievodcovi pre akumulátor.

Je ešte niečo, čo by ste chcel vediet?

Kontaktujte nás

Súhlasím, aby prevádzkovateľ spracúval moje osobné údaje v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári za účelom poskytnutia informácií týkajúcich sa vyššie uvedených servisných služieb. Ďalšie informácie ako spracúvame osobné údaje nájdete sekcii informácie o ochrane osobných údajov.