Navigovať do servisuLiptovský Mikuláš, Štefánikova 2317Telefón+421 918 831 292 E-mailprijem@autoservisaes.sk Otváracia dobaPo - Pia: 7:30 - 16:00
Profesionálny servis klimatizácie

Profesionálny servis klimatizácie

Odborníci z Bosch Car Service vám radi skontrolujú systém klimatizácie a nezávislé kúrenie tak, aby bola vždy dosiahnutá príjemná teplota vnútri vozidla a aby sa zabránilo vniknutiu peľu a nepríjemných pachov.

  • Odvodnenie systému a doplnenie chladiacej kvapaliny a oleja kompresora
  • Test netesnosti
  • Skúška tlaku a funkčnosti
  • Výmena kabínového filtra

Kontaktujte nás

Vždy optimálna klíma vo vozidle

Klimatizácia sa stala neoddeliteľnou súčasťou väčšiny moderných automobilov a pre jej dlhú životnosť je nutná jej pravidelná údržba. Pokiaľ klimatizačný systém nie je riadne vyčistený, tak sa okrem straty chladiacej kvapaliny môžu vytvárať baktérie a plesne, a tým môžu v kabíne vozidla vznikať nepríjemné zápachy. Okrem toho je nutné vysúšač najneskôr po dvoch rokoch vymeniť. Od odborníkov v autoservisoch siete Bosch Car Service možno očakávať profesionálnu údržbu systému klimatizácie a zároveň kontrolu nezávislého kúrenia. Aby ste si mohli vždy nastaviť požadovanú teplotu vo vozidle – či už mrzne, alebo je horko.

Pravidelná kontrola je zásadná

Vozidlá so systémom klimatizácie by mali prejsť kontrolou aspoň raz ročne, a to v špecializovanom autoservise. V neposlednom rade preto, že systém každý rok stráca 8 % chladiva. Je takisto dôležité skontrolovať stav opotrebenia najdôležitejšieho dielu – vysúšača. Je zodpovedný za odstránenie vlhkosti z cirkulujúceho chladiva a zníženie mechanického opotrebenia. Podobne ako filter motorového oleja, má aj vysúšač iba obmedzenú životnosť. Najlepší čas na údržbu klimatizácie v našom autoservise je na začiatku jari, než sa výrazne oteplí a peľ začne obťažovať alergikov.

Venujte pozornosť čistote

Zápachy zo systému klimatizácie sú spôsobené baktériami a plesňami. Vypnutím systému päť minút pred dojazdom do cieľa možno tomuto javu predísť. Pretože nie je nasávaný žiaden vzduch, je ťažko možné, aby v systéme zostávala vlhkosť. Ale najlepším riešením pre vašu klimatizáciu je jej vyčistenie a dôkladné odstránenie všetkých baktérií a nečistôt. Výhoda: Žiadne nepríjemné pachy a zaručené optimálne čistenie vonkajšieho vzduchu – čo je dôležité najmä pre alergikov.

Naši experti odporúčajú

Naši experti odporúčajú

Klimatizáciu vášho vozidla odporúčame používať celoročne. Najlepšie je nechať bežať systém každý mesiac počas najmenej 10 minút, aby sa utesnili tesnenia, a tak sa zabránilo úniku chladiva. Pravidelnou prevádzkou možno eliminovať nepríjemné pachy vznikajúce ako výsledok vlhkosti vo filtre alebo z nazhromaždených baktérií.

Je ešte niečo, čo by ste chcel vediet?

Kontaktujte nás

Súhlasím, aby prevádzkovateľ spracúval moje osobné údaje v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári za účelom poskytnutia informácií týkajúcich sa vyššie uvedených servisných služieb. Ďalšie informácie ako spracúvame osobné údaje nájdete sekcii informácie o ochrane osobných údajov.